Dzisiaj jest 4 Lipca 2020, Sobota, imieniny obchodzą:

Eliga Manager rusza 5 czerwca

Dodano: 22 maja 2020

Na 5 czerwca została zaplanowana premiera Eliga Manager – oficjalnej gry menedżerskiej PGE Ekstraligi, w której będzie można wcielić się w rolę szefa unikalnej drużyny, która będzie zdobywała punkty przez cały sezon.

Gra połączy elementy wirtualne (na przykład limit Kalkulowanej Średniej Meczowej), ale będzie w niej też miejsce na wiele realistycznych elementów z toczących się od 12 czerwca rozgrywek najlepszej żużlowej ligi świata. 5 czerwca należało będzie zaktualizować oficjalną aplikację mobilną PGE Ekstraligi, aby móc przystąpić do gry.

W Eliga Manager gracz tworzyć będzie na swoim koncie w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi jedną drużynę przypisaną do jego loginu. Rozgrywkę prowadzić będzie realnymi zawodnikami uczestniczącymi w drużynach żużlowych biorących udział w PGE Ekstralidze.

Waluta obowiązująca w grze nazywać będzie się się SPEED CASH i będzie mieć charakter wirtualny. Za zarobioną walutę będzie można wzmacniać drużynę podczas specjalnych okienek transferowych. Zawsze jednak obowiązywał będzie limit dziesięciu zawodników w kadrze, a więc kupując zawodnika, będzie trzeba też dokonać transakcji sprzedażowej.

Gracz w chwili przystąpienia do Eliga Manager wybierać będzie zawodników z całej puli zgłoszonych żużlowców do rozgrywek PGE Ekstraligi. Co ważne, będzie dysponował kadrą oraz drużyną na daną rundę meczową. Pierwsze wybranie kadry nie będzie związane z budżetem. Przystępując do gry, nie będzie się bowiem posiadało na koncie SPEED CASH.

Gra toczyć będzie się w ramach jednej kampanii do dnia, w którym zakończą się rozgrywki PGE Ekstraligi 2020, a więc do 11 października (datą rezerwową dla finału rozgrywek jest 18 października).

W trakcie gry uwzględniać będzie się nowe kontrakty w sezonie rozgrywkowym PGE Ekstraligi. Zawodnicy będą dołączani do listy transferowej z chwilą zgłoszenia i zatwierdzenia ich kontraktów – zgodnie z regulaminem rozgrywek PGE Ekstraligi.

Celem gry jest zdobycie przez drużynę danego gracza jak największej liczby punktów określonych w zasadach regulaminowych. Będzie także obowiązywał limit Kalkulowanej Średniej Meczowej dla zgłaszanych drużyn. To pozwoli graczom różnicować poziom zespołów, a przede wszystkim będzie jednym z elementów taktycznej rozgrywki.

Maksymalny limit KSM na drużynę zgłoszoną w grze wynosić będzie 41 punktów. Obliczenie związane będzie wyłącznie z sześcioma najlepszymi KSM zawodników zgłoszonych do drużyny. Oznacza to, że KSM pozostałych żużlowców z meczowej ósemki, nie będzie brana pod uwagę, tak samo jak KSM zawodników z kadry (pozostających poza meczową ósemką).

Więcej o limicie KSM w grze Eliga Manager TUTAJ

Czytaj również