Dzisiaj jest 15 Czerwca 2024, Sobota, imieniny obchodzą:

STADION BEZ BARIER 2015RSS

BYDGOSZCZ

09 stycznia 2015
Źródło | GKSŻ | Na obiekcie w Bydgoszczy nie ma wydzielonego miejsca dla niepełnosprawnych, ale można wjechać na koronę na sektor B lub C i oglądać zawody. Jeżeli będzie modernizacja stadionu to naturalnie będzie przewidywała zrobienie wydzielonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli na mecz udaje się osoba na wózku inwalidzkim ze swoim opiekunem to wspólnie kupują 1 bilet.

CZĘSTOCHOWA

09 stycznia 2015
Źródło | GKSŻ | Niepełnosprawni kibice CKM Włókniarz przed sezonem składali wnioski o wydanie identyfikatorów uprawniających do bezpłatnych wejść na mecze organizowane przez klub. W miarę potrzeb składających wnioski, przyznawane były identyfikatory na darmowe wejścia z opiekunem lub bez. Wejście i parking dla osób niepełnosprawnych był wydzielony tak aby przejścia nie utrudniały bramki. Bezpłatnie wchodzili na stadion również niepełnosprawni kibice zrzeszeni w instytucjach pomocy społecznej. Natomiast każda osoba posiadająca legitymację emeryta lub rencisty wydaną przez ZUS była uprawniona do zakupu biletu ulgowego. Na stadionie są toalety przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

DAUGAVPILS

09 stycznia 2015
Źródło | GKSŻ | Stadion żużlowy „Lokomotiv” w Daugavpils posiada sektor na głównej trybunie, na który jest możliwy podjazd na wózku. Już od dawna klub stosuje zniżki na bilety zgodnie z przyznanymi na Łotwie grupami niepełnosprawności Klub współpracuje z domami dziecka, stowarzyszeniem niewidomych, stowarzyszeniem osób niepełnosprawnych, stowarzyszeniem emerytów sportu i i.t.p. Na początku sezonu takie stowarzyszenia przysyłają listę chętnych członków, którzy chcą przychodzić na zawody żużlowe i według tej listy są wpuszczani na zawody.

GDAŃSK

09 stycznia 2015
Źródło | GKSŻ | Gdański obiekt żużlowy posiada podjazdy, dzięki którym osoba na wózku inwalidzkim może się dostać na każdy sektor na stadionie. Jest również toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby na wózkach mogą liczyć na przychylność działaczy w kwestii otrzymania bezpłatnych wejściówek na zawody żużlowe.

GNIEZNO

09 stycznia 2015
Źródło | GKSŻ | Na stadionie w Gnieźnie funkcjonuje tzw. strefa dla osób niepełnosprawnych usytuowana na koronie stadionu na prostej przeciwległej do startu. Osoby niepełnosprawne mają możliwość skorzystania z podjazdów na koronę stadionu i w zasadzie nieskrępowanego poruszania się po niej. W miejscu wyznaczonym dla osób na wózkach inwalidzkich została obniżona (do wysokości osoby siedzącej na wózku) siatka parkanowa okalająca poszczególne sektory tak, aby nie musieli oni oglądać zawodów przez kratki opłotowania. Poza tym w kwestii udogodnień w zakresie praw do wejścia na obiekt, od wielu lat przed rozpoczęciem sezonu klub przyjmuje wnioski od osób z orzeczoną niepełnosprawnością i decyzją władz klubu przydziela im prawo do bezpłatnych wejść na imprezy. W praktyce wyglądało to dotychczas tak, że każdy wnioskodawca, którego dokumenty potwierdzające niepełnosprawność nie budziły żadnych zastrzeżeń, otrzymywał prawo bezpłatnych wejść. W kilku skrajnych przypadkach klub na zasadach biletu ulgowego przydzielał także prawo wejścia na imprezy dla opiekuna osoby niepełnosprawnej wraz z wjazdem jego auta na obiekt i miejscem parkingowym.

GORZÓW

09 stycznia 2015
Źródło | GKSŻ | Gorzowski obiekt po przeprowadzonych w poprzednich latach kolejnych etapach modernizacji dysponuje 24 miejscami dla kibiców niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zlokalizowane są one na wejściu w pierwszy (sektor 16) oraz drugi łuk (sektory 3 oraz 5), na koronie obiektu i przypisane są do najwyższych rzędów trybuny niskiej. W pobliżu znajdują się punkty gastronomiczne. Przy bramie głównej znajduje się specjalny kołowrotek wejściowy dedykowany osobom niepełnosprawnym - jest on szeroki, z dwoma otwieranymi na oścież skrzydłami oraz czytnikiem biletów/karnetów zainstalowanym na odpowiedniej wysokości. W pobliżu znajduje się szeroki podjazd na koronę obiektu wyposażony w poręcz zabezpieczającą oraz ułatwiającą poruszanie. Poniżej korony na wysokości przeciwległej prostej usytuowana jest toaleta przenośna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie miejsca parkingowe udostępniane przez Klub na zawody dla kibiców są dostępne po zakupie Kart Parkingowych, wobec czego każdy z kibiców może wybrać najdogodniejsze dla siebie miejsce pozostawienia samochodu. System zniżek upoważnia rencistów do zakupu biletu/karnetu ulgowego.

GRUDZIĄDZ

09 stycznia 2015
Źródło | GKSŻ | Na stadionie znajdują się podjazdy ułatwiające poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Ponadto każda osoba posiadająca aktualne orzeczenie o niepełnosprawności i przyznaniu I lub II grupy inwalidzkiej, po złożeniu w Klubie wniosku ma możliwość wykupienia karnetu obowiązującego na wszystkie mecze rundy zasadniczej odbywające się na naszym stadionie w cenie 30 zł (I grupa inwalidzka) lub 70 zł (II grupa inwalidzka) za karnet.