Dzisiaj jest 19 Maja 2022, Czwartek, imieniny obchodzą:

Kalendarz Sportu Żużlowego: sezon 2022

Dodano: 07 stycznia 2022

Poznaliśmy Kalendarz Sportu Żużlowego na sezon 2022

Marzec:

29 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
30 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 1
31 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 2

Kwiecień:

02 - IMME TBA
03 - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych TBA
04 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
05 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
06 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
07 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
13 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 3
15 - Finał Srebrnego Kasku TBA
18 - Finał Złotego Kasku TBA
20 - DMPJ 1
21 - DMPJ 2
25 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 1 runda Grudziądz 3
26 - U24E - 1 runda
26 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
27 - DMPJ 3
28 - DMPJ 4
30 - Speedway Grand Prix - Gorican
30 - Individual Speedway Euro Championship - QR 1 Stralsund
30 - Individual Speedway Euro Championship - QR 2 Rivne

Maj:

02 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 2 runda Ostrów Wlkp. 4
03 - U24E - 2 runda rez rez
04 - 1/4 IMP Poznań, Gdańsk, Tarnów, Łódź
05 - Finał Brązowego Kasku TBA
07 - Individual Speedway Euro Championship - QR 3 Debrecen
07 - Speedway U21 World Championship - QR Daugavpils
07 - Speedway U21 World Championship - QR Gislaved
07 - Speedway U21 World Championship - QR Krsko
09 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 3 runda Częstochowa 5
10 - U24E - 3 runda
11 - DMPJ 5
12 - DMPJ 6
14 - U24E - data rezerowa
14 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa
14 - Speedway Grand Prix World Championship Warszawa
15 - Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
16 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 4 runda Lublin
17 - U24E - 4 runda
18 - DMPJ 7
19 - DMPJ 8
21 - Individual Speedway Euro Championship - QR 4 Nagyhalasz
21 - European U23 Team Speedway Championship - Pardubice
23 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 5 runda Toruń 6
24 - U24E - 5 runda
25 - Półfinał IMP TBA
27 - Speedway U21 World Championship - Final 1 Praga
28 - Speedway Grand Prix World Championship Praga
30 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 6 runda Wrocław 7
31 - U24E - data rezerowa
31 - Egzamin na licencję Ż i 250cc

Czerwiec:

01 - DMPJ 9
02 - DMPJ 10
04 - Speedway Grand Prix World Championship - Teterow
06 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Abensberg 8
06 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 7 runda Gorzów
07 - U24E - 6 runda
08 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 4
09 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 5
11 - European U19 Individual Speedway Champinship - QR Vetlanda
11 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Rivne
11 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Nagyhalasz
11 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Zarnovica
13 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 8 runda Leszno 9
14 - U24E - 7 runda
18 - European U23 Team Speedway Championship Elgane
18 - Individual Speedway Euro Championship - ECC Krsko
20 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 9 runda Lublin 10
21 - U24E - 8 runda
21 - Puchar GKSŻ 250 cc - 1 runda Gniezno
22 - DMPJ 11 - 1/4 1
23 - DMPJ 12 - 1/4 2
25 - Speedway Grand Prix World Championship Gorzów Wlkp.
27 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 10 runda Ostrów Wlkp. 11
28 - U24E - 9 runda
28 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
29 - DMPJ 13 - 1/4 3
30 - DMPJ 14 - 1/4 4

Lipiec:

02 - Speedway Youth Gold Trophy Wolfslake
02 - Individual Speedway Euro Championship - Final 1 TBA
04 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 11 runda Wrocław
05 - U24E - 10 runda
05 - Puchar GKSŻ 250 cc - 2 runda Krosno
06 - DMPJ 15 - 1/2 1
07 - Eliminacje MMPPK Gniezno, Rzeszów, Zielona Góra
09 - European Pairs Speedway Championship - SF 2 Nagyhalasz
09 - Speedway Grand Prix World Championship Togliatti
09 - European 250cc Youth Speedway Cup - SF 1 & 2 Liberec
10 - European 250cc Youth Speedway Cup - Final Liberec
11 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa
12 - U24E - 11 runda
12 - European 250cc Pairs Speedway Cup - Final 1 Pardubice
13 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 6
14 - European 250cc Pairs Speedway Cup - Final 2 Częstochowa
14 - DMPJ 16 - 1/2 2
16 - European U19 Pairs Speedway Championship - Final Riga
18 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa
19 - U24E - data rezerowa
19 - Puchar GKSŻ 250 cc - 3 runda Zielona Góra
20 - Eliminacje MIMP - Piła, Krosno, Rybnik
21 - DMPJ 17 - 1/2 3
23 - European Pairs Speedway Championship - SF 1 Macon
25 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 12 runda Gorzów Wlkp. 14
26 - U24E - 12 runda
26 - Puchar GKSŻ 250 cc - 4 runda Łódź
27 - Speedway of Nations - SF 1 Esbjerg
28 - Speedway of Nations - SF 2 Esbjerg
29 - Team Speedway Under-21 World Championship Esbjerg
30 - Speedway of Nations - Final Esbjerg
30 - European U19 Individual Speedway Champinship - QR Zarnovica

Sierpień:

01 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 13 runda Toruń
02 - U24E - 13 runda
02 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
04 - DMPJ 18 - 1/2 4
06 - Individual Speedway Euro Championship - Final 2 TBA
06 - European 250cc Pairs Speedway Cup - Final 3 Randers
06 - European 125cc Youth Track Racing Cup - Final Rivne
06 - FIM Speedway Youth Gold Trophy Rivne
06 - European 85cc Youth Speedway Racing Cup Randers
08 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 14 runda Grudziądz
09 - U24E - data rezerwowa
09 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 7
10 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 8
13 - Speedway Grand Prix World Championship Cardiff
14 - Speedway U21 World Championship - Final 2 Cardiff
15 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa rez rez
16 - U24E - 14 runda
17 - Finał MMPPK - Lublin
19 - Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
20 - Speedway Grand Prix Challenge - Glasgow
22 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 15 runda Częstochowa
23 - U24E - data rezerwowa
24 - Finał MIMP - Częstochowa
25 - FIM Speedway U16 World Champinship - SF 1 Wrocław
25 - FIM Speedway U16 World Champinship - SF 2 Wrocław
26 - FIM Speedway U16 World Champinship - Final Wrocław
27 - European Pairs Speedway Championship - Final Rivne
27 - Speedway Grand Prix World Championship Wrocław
29 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 16 runda Leszno
30 - U24E - Finał
30 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
31 - DMPJ - Finał 1

Wrzesień:

03 - Individual Speedway Euro Championship - Final 3 TBA
03 - European U19 Individual Speedway Champinship - QR Plzen
05 - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski TBA
06 - U24E - Finał - rewanż
08 - DMPJ - Finał 2
10 - Speedway Grand Prix World Championship Vojens
12 - IMP 250 cc - Finał 1 TBA
13 - U24E - data rezerwowa
14 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 9
15 - DMPJ - Finał 3
17 - European U19 Individual Speedway Champinship - Nagyhalasz
17 - Speedway Grand Prix World Championship Malilla
18 - Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
19 - IMP 250 cc - Finał 2 TBA
21 - DMPJ - Finał 4
23 - Individual Speedway Euro Championship - Final 4 TBA
23 - Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej
26 - IMP 250 cc - Finał 3 TBA
27 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
28 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 10
30 - Speedway U21 World Championship Toruń

Październik:

01 - Grand Prix World Championship Toruń
02 - Finał Drużynowych Mistrzostw Europy U23
04 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 11
05 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 12
08 - Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
09 - Mecz Północ - Południe rez
11 - Egzamin na licencję Ż i 250cc

Czytaj również