Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022, Środa, imieniny obchodzą:

Znamy nowy regulamin PGE Ekstraligi

Dodano: 31 października 2021

Od sezonu 2022 w PGE Ekstralidze będzie obowiązywał nowy system rozgrywek. Znane są również zasady rozgrywania meczów w U24 Ekstraliga. Opublikowano regulaminy, które obowiązywać będą w przyszłym roku.

Co oznacza w praktyce nowy regulamin DMP? Więcej meczów – zamiast 64 będzie ich 70, a przede wszystkim nie 4, lecz 6 drużyn uczestniczących w rundzie finałowej, która będzie składała się z 3 części.

U24 Ekstraliga

Nowe rozgrywki U24 Ekstraliga będą składały się z rywalizacji 8 drużyn. Przeprowadzonych zostanie 16 rund w ramach 2 części. Na koniec sezonu poznamy Drużynowego Mistrza U24 Ekstraligi. 

W części zasadniczej sezonu każda z drużyn spotykać będzie się z każdym przeciwnikiem dwukrotnie, po jednym razie na torze własnym i przeciwnika. Część finałowa rozgrywana będzie w systemie pucharowym z udziałem dwóch najlepszych drużyn (mecz i rewanż). Terminarz U24 Ekstraliga zostanie podany w oddzielnym komunikacie.

W meczach U24 Ekstraliga drużyny uczestniczyć będą w składach liczących od 6 do 8 zawodników. Do składu drużyny mogą być zgłaszani wyłącznie zawodnicy U24 z kadry klubu Ekstraligi na dzień meczu, za wyjątkiem zawodników, którzy uzyskali w sezonie poprzedzającym średnią indywidualną 1,400 lub więcej. W przypadku startów zawodników w niższych ligach w sezonie poprzednim, średnia będzie przeliczana zgodnie z regulaminem. Aktualny wykaz zawodników uprawnionych do startu w U24 Ekstraliga będzie publikowany w komunikatach.

Na pzm.pl opublikowano Regulamin Mistrzostw Polski i nagród PZM / SE. Czytamy w nim, że zawody IMME odbędą się w sobotę, a zawody MPPK w niedzielę. Dokładne daty zostaną określone w rocznym kalendarzu sportu żużlowego. Podmioty zarządzające mają prawo zmienić daty rozgrywania tych zawodów.

Czytaj również