Dzisiaj jest 29 Maja 2020, Piątek, imieniny obchodzą:

PGEE: Dwie pierwsze rundy przełożone!

Dodano: 14 marca 2020

W świetle wydarzeń dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19 Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. w porozumieniu z Radą Nadzorczą, Polskim Związkiem Motorowym oraz wszystkimi klubami, zdecydował o odwołaniu dwóch pierwszych rund PGE Ekstraligi w sezonie 2020.

Tym samum najlepsza żużlowa liga świata ruszy, o ile pozwoli na to sytuacja, 17/19 kwietnia (3. runda). Z kolei mecze 1. i 2. rundy rozegrane zostaną w nowych terminach, które są jednocześnie datami rezerwowymi dla rozgrywek PGE Ekstraligi 2020.

I. runda (przełożona)

24 kwietnia 2020

BETARD SPARTA Wrocław - MOTOR Lublin
ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa - MRGARDEN GKM Grudziądz

26 kwietnia 2020

TRULY.WORK STAL Gorzów - FOGO UNIA Leszno
ROW Rybnik - FALUBAZ Zielona Góra

II. runda (przełożona)

12 czerwca 2020

FOGO UNIA Leszno - BETARD SPARTA Wrocław
MRGARDEN GKM Grudziądz - ROW Rybnik

14 czerwca 2020

FALUBAZ Zielona Góra - ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa
MOTOR Lublin - TRULY.WORK STAL Gorzów

W zależności od rozwoju sytuacji, ewentualne dalsze decyzje będą podejmowane do 1 kwietnia.

„Zasada, która nam przyświeca i która będzie przyświecać to bezpieczeństwo wszystkich uczestników PGE Ekstraligi 2020 oraz rozgrywanie meczów z udziałem kibiców. Sport w obecnej sytuacji musi zejść na drugi plan. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę również z finansowych aspektów funkcjonowania klubów i zawodników. Cały czas przyglądamy się sytuacji i będziemy stosowali się do decyzji podejmowanych przez władze państwowe. Jesteśmy przygotowani na wszelkie warianty związane z kolejnymi decyzjami dotyczącymi rozgrywek, ale w tym momencie wszyscy powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, aby ograniczyć, na ile możemy, zagrożenia” – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

Czytaj również